Dnešní den se na Vřesníku probudil do mlhy a celou noc nám tu propršelo. Děti spaly dlouho a po vydatné snídani jsme se seznámili s tím, co nás dnes mělo potkat: „Den s pohádkou o Jeníčkovi a Mařence“. Dopoledne jsme si přečetli pohádku O perníkové chaloupce a zahráli hru „Já jsem malý Jeníček“ a poté jsme si chvíli pohráli v herně.

Protože nepršelo, přioblékli jsme se a vyrazili na procházku do okolí – na náměstí a k rybníčku a cestou jsme pozorovali zvířátka a přírodu a povídali si o tom, co nám přináší podzim.

Po obědě jsme byli všichni tak unavení, že sotva jsme si lehli do postýlek, tak jsme usnuli… J Probudilo nás ale sluníčko a tak jsme si dali ještě o něco vydatnější svačinu a s plnými bříšky jsme se vydali na dlouhou cestu přes pole a louky až do lesa, kde nám Jeníček s Mařenkou nechali kamínky s hádankami a úkoly, které nás dovedly až k Perníkové chaloupce, kde na nás čekala opravdová ježibaba – byla ale hodná a schovala nám poklad. Cesta do školky byla dlouhá a chodit do kopce? No jéje – to se nám moc nechtělo a šli jsme tak dlouho, až padla hustá mlha, kterou jsme museli projít.

Po takovém zážitku jsme měli zase obrovský hlad a přidávali jsme si zapečené těstoviny o sto šest.

Nakonec jsme se vykoupali, vyčistili si zoubky, přečetli pohádku a také dopisy, ze kterých jsme měli velikánskou radost!

Dnešek byl opravdu dlouhý a plný zážitků, tak teď už bez pláče krásně spíme a posíláme pusinky a pozdravy z Vřesníku!

Vaše děti!!!! J