Milí rodiče,

dnes jsme se probudili do chladného podzimního rána. To nám ale vůbec nevadilo, nasadili jsme rukavice, šály a čepice a vyběhli si naposledy pohrát na zahrádku. Jezdili jsme na dřevěných autech, hráli si s kruhy, v domečku, klouzali se na skluzavce a houpali na houpačce. Paní učitelka nás všechny povozila na trakaři. Pak následovala poslední projížďka na ponících. Dneska jsme už jezdili úplně všichni.

Odpoledne jsme dostali poslední dopis od skřítka Vřesníčka, který nás naposledy poslal do lesa a slíbil nám na večer velikánské překvapení… Večer, když už se setmělo, jsme se vydali po jeho stopách a na cestu nám svítila jen světélka svíček. Na konci cesty na nás čekal poslední úkol, který jsme všichni splnili. Protože jsme se vůbec nebáli, dostali jsme za odměnu bonbónky, časopisy a omalovánky.

Teď už máme i snad vše sbaleno a spokojeně spíme a moc se těšíme, až Vás zítra uvidíme všechny u autobusu!

Moc a moc pozdravů posílají Vaše děti.

P. S. Odměny a výrobky Vašich dětí Vám předáme po příjezdu u autobusu. Doufáme, že v taškách budou opravdu věci Vašich dětí. Pokud ne, prosíme, doneste cizí věci do školky. Zde si je pak můžete vyměnit zpátky.

Děkujeme za pochopení a také se těšíme.